Jöttünk, láttunk, győztünk

125 éve avatták Pápa város díszpolgárává Jókai Mórt. Ezen ünnep keretein belül iskolánk megrendezett egy, a nagy mesemondó életére, munkásságára épülő irodalmi vetélkedőt. Olyan szerencsésnek mondhatom magam, hogy a Közgáz színeiben induló csapat egyik tagja lehettem. Feladatunk főként az életrajz részletes megtanulása, a kijelölt művek elolvasása, valamint az azokra épülő filmek megtekintése volt. A könyveket és a filmeket felosztottuk egymás között a hatékony tanulás érdekében. A verseny számomra azért volt különleges, mert a színes feladatokon túl megtapasztalhattam, hogy csapatunk mennyire összetartó, a rázós helyzetekben is képesek voltunk helytállni. Büszke vagyok, hogy közösen elértük azt, amire titkon minden közgázos vágyik az iskolában töltött évek alatt: dicsőséget szereztünk iskolánknak. Az pedig még jobb érzés számomra, hogy nekem már nem az első alkalom volt, és még mindig ugyanazt az örömöt tudta okozni. Ezzel mindnyájan bizonyítottuk alma materünk nívósságát, értékeit. Szakgimnáziumunk alapvetően közgazdasági irányzatú, ennek ellenére gimnáziumokkal szemben sikerült elhoznunk az első helyezést. A dicsőségen kívül tapasztalatot, műveltséget szereztünk, és ismét meggyőződtünk; érdemes tanulni, küzdeni azért, amit igazán akarunk. Győzelmünkhöz nagyban hozzájárult, hogy a csapatunk kiegészítő feladatát, a színdarabot diákszínpados társaink adták elő, akik nagy sikerrel vitték színpadra a kijelölt témát. Ezúton a magam, és a további delegáltak nevében köszönöm Radványi Éva tanárnő munkáját, valamint a diákok színvonalas produkcióját.
Ez a győzelem az övék is, és mindazoké, akik megtiszteltetésnek érzik Közgázos mivoltukat. Én annak érzem, és ahogy most is, a jövőben is igyekszem azon munkálkodni, hogy hírnevet, dicsőséget szerezzek a pápai Közgáz nevének.

Borbély Mónika 11.A

 

Régi honlap