Országos 2. helyezés a STAT WARS-on

A Központi Statisztikai Hivatal 2013 óta rendezi meg középiskolás diákok számára kiírt statisztikai vetélkedőjét, a STAT WARS-t. A verseny két korosztály számára került kiírásra: 9-10. évfolyamos, illetve 11. és magasabb évfolyamos csapatok jelentkezhettek.

A verseny során az ország különböző középiskoláiból jelentkező 4 fős csapatok a Mindennapi statisztikák témakörét járták körbe. A vetélkedő három fordulóból állt. Az első két fordulóban e-mailben kapott feladatokat kellett megoldani, ahol nemcsak a megfejtések helyessége, hanem a visszaküldés gyorsasága is számított. E két forduló eredményeinek összesítése alapján kerültek kiválasztásra a döntőbe jutott csapatok.

Iskolánk STAT4s elnevezésű, 11. osztályos csapata a 124 induló csapatból a hatodik helyen jutott be a döntőbe, melynek lebonyolítására 2020. február 20-án került sor Budapesten, a Központi Statisztikai Hivatalban.

A versenyt iskolánk csapata a 2. helyen zárta, így tovább jutott a nemzetközi fordulóba.

A csapat tagjai: Kerper Anna, Mesterházi Ádám, Nagy Attila, Szabó Krisztián, 11.A osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Mógor Andrea

 

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

Régi honlap